ParthianShot
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

anekdota...

4 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

anekdota... Empty anekdota...

Post  KOREI4REAL_KK Wed May 21, 2008 5:55 pm

oti kalo kserete peite to.. arxizw

Μια καθηγήτρια του γυμνασίου, οπαδός του Ολυμπιακού, περήφανη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, πηγαίνει στο σχολείο με το κασκόλ της ομάδας και δηλώνει μέσα στην τάξη ότι είναι Ολυμπιακός και ζητάει από όσα παιδιά είναι κι αυτοί Ολυμπιακοί να σηκώσουν το χέρι τους. Όλα τα παιδιά, Ολυμπιακοί και μη, από φόβο μην πάρουν κακό βαθμό, σηκώνουν το χέρι τους, δηλώνοντας Ολυμπιακοί εκτός από την Αννούλα, ένα συνεσταλμένο κοριτσάκι που καθόταν στο τελευταίο θρανίο. Έκπληκτη η καθηγήτρια ρωτάει με αυστηρό τόνο:

- Αννούλα, γιατί δε σήκωσες το χέρι σου;

- Γιατί δεν είμαι Ολυμπιακός, κυρία.

- Τι; Δεν είσαι ερυθρόλευκη; Και τι ομάδα είσαι δηλαδή για να 'χουμε καλό ρώτημα;

- Είμαι υπερήφανη που είμαι με το τριφύλλι, κυρία.

Η καθηγήτρια δεν πίστευε στ' αφτιά της:

- Αννούλα, κοριτσάκι μου, τι αμαρτία έπραξες για να'σαι βάζελη;

- Η μανούλα μου είναι οπαδός του Παναθηναϊκού, ο πατερούλης μου Παναθηναϊκάκιας βαμμένος, ο αδελφούλης μου μέλος της ΠΑ.ΛΕ.ΦΙΠ, ε, οπότε κι εγώ είμαι Παναθηναϊκός, απάντησε η Αννούλα καμαρωτή καμαρωτή.

- Χμ, είπε η καθηγήτρια εμφανώς εκνευρισμένη, κοριτσάκι μου, αυτός δεν είναι λόγος να είσαι βάζελη. Δεν πρέπει να κάνεις ό,τι κάνουν οι άλλοι και πολύ περισσότερο να επιτρέπεις στον οικογενειακό σου κύκλο να καθορίζει τη ζωή σου. Πρέπει να είσαι ελεύθερη, ανεξάρτητη. Αν πχ η μάνα σου ήταν πρεζόνι και πόρνη, ο πατέρας σου αλητάμπουρας, αλκοολικός και έμπορος ναρκωτικών κι ο αδελφός σου ξεφωνημένη αδελφή στη Συγγρού, εσύ τι θα ήσουν;

- Σίγουρα οπαδός του Ολυμπιακού, κυρία!
KOREI4REAL_KK
KOREI4REAL_KK
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 214
Join date : 2008-04-28

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  KOREI4REAL_KK Wed May 21, 2008 5:56 pm

Ο Τάκης Λεμονής επισκέπτεται τον Σωκράτη Κόκκαλη:

- Έλα Τάκη, τι έγινε;

- Πρόεδρε, είμαι προβληματισμένος!

- Τι ακριβώς σε απασχολεί ρε Τάκη να το λύσουμε;

- Η ομάδα πρόεδρε δεν πάει καλά, κάτι φταίει.

- Τι θέλεις να κάνω Τάκη, πες μου. Να αγοράσω κανένα παίχτη, κανένα διαιτητή;

- Όχι πρόεδρε, από αυτά καλά είμαστε, κάτι άλλο λείπει από την ομάδα. Λέω να επισκεφτώ τον Sir Alex Ferguson να δω τι προπόνηση κάνει στην Manchester και να εφαρμόσω τα ίδια και στον Ολυμπιακό.

- Κάνε ό,τι το καλύτερο για την ομάδα νομίζεις Τάκη.

Ο Λεμονής πηγαίνει στο Old Traford, παρακολουθεί την προπόνηση και μετά έχει συνάντηση με τον Sir Alex Ferguson:

- Hello Sir Alex.

- Hello Takis.

- Sir Alex, παρακολούθησα την προπόνηση της ομάδας σου και παρατήρησα ότι εφαρμόζω ακριβώς το ίδιο σύστημα και στον Ολυμπιακό. Οι δικοί σου παίχτες φυσικά είναι καλύτερης κλάσης από τους δικούς μου, αλλά κάτι φταίει και προσπαθώ να βρω τι είναι αυτό.

- Καταλαβαίνω το πρόβλημά σου και θα σου δώσω την λύση. Απλά οι δικοί μου παίχτες είναι έτοιμοι για όλα και εκτελούν αμέσως ό,τι τους πω και ό,τι τους ρωτήσω. Πρόσεξε να δεις τι εννοώ.

- Cristiano Ronaldo! Έλα εδώ αμέσως!

- Έλα coach, τι θέλεις;

- Να σε ρωτήσω: "Ποιος είναι ο γιος του πατέρα σου που δεν είναι ο αδελφός σου";

- Μα φυσικά εγώ. Τι είναι αυτά που ρωτάς ρε coach;

- Είδες Takis. Όπως σου έλεγα. Έτοιμοι για όλα.

- Σε ευχαριστώ Sir Alex, θα εφαρμόσω το ίδιο σύστημα.

Γυρνά ο Λεμονής στου Ρέντη και ξεκινά την προπόνηση. Κατά την διάρκεια της φωνάζει τον Πάντο

- Παντο, έλα εδώ.

- Έλα coach, τι θέλεις;

- Να σε ρωτήσω: "Ποιος είναι ο γιος του πατέρα σου που δεν είναι ο αδελφός σου";

- Τι λες ρε coach, τι δύσκολα είναι αυτά που ρωτάς;

- Απάντησε μου αμέσως!

- Δώσε μου λίγη ώρα και θα σου απαντήσω.

Προβληματισμένος ο Παντος σκέφτεται να βρει λύση στο πρόβλημα και καταφεύγει στον Galletti να τον βοηθήσει:

- Galletti, να σε ρωτήσω.

- Λέγε ρε Παντο.

- Να σε ρωτήσω: "Ποιος είναι ο γιος του πατέρα σου που δεν είναι ο αδελφός σου";

- Εγώ, του απαντά ο Galletti.

- Οκ. Σε ευχαριστώ.

Τρέχει ο Παντος στον Λεμονή:

- Έλα coach, βρήκα την απάντηση στο ερώτημά σου.

- Για πες μου, ποιος είναι;

- Ο Galletti.

- Ποιος Galletti ρε βλάκα. Ο Cristiano Ronaldo είναι!


Last edited by KOREI4REAL_KK on Wed May 21, 2008 5:57 pm; edited 1 time in total
KOREI4REAL_KK
KOREI4REAL_KK
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 214
Join date : 2008-04-28

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  KOREI4REAL_KK Wed May 21, 2008 5:56 pm

Έρχεται ο Αϊνστάιν στην Ελλάδα και τον καλούνε σε μια δεξίωση. Καθώς πίνει το απεριτίφ του τον πλησιάζει ένας και του λέει:

- Καλησπέρα σας κύριε Αϊνστάιν, τιμή μας να σας έχουμε απόψε μαζί μας!

- Τιμή δική μου, απαντάει ο μεγάλος επιστήμων. Αν επιτρέπετε τι IQ έχετε;

- 250, απαντάει αυτός.

Τότε ο Αϊνστάιν του πιάνει συζήτηση για τη θεωρία της σχετικότητας, τις μαύρες τρύπες και δε συμμαζεύεται. Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν το ορεκτικό τους ένας κύριος που καθόταν αριστερά του, τού λέει:

- Μεγάλη τιμή μας κάνετε κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε εδώ μαζί μας.

- Δική μου η τιμή ευγενικέ κύριε, απάντησε ο Αϊνστάιν. Τι IQ έχετε ευγενικέ κύριε

- 150.

Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για το διεθνές δίκαιο, για τα προβλήματα που ανακύπτουν από τα πειράματα γενετικής κοκ. Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγε το κυρίως πιάτο του, αυτός που καθόταν δεξιά του, του λέει:

- Είναι μεγάλη μου τιμή να τρώω δίπλα σ' έναν τόσο μεγάλο επιστήμονα.

- Δική μου η τιμή, απάντησε ο Αϊνστάιν, τι IQ έχετε

- 100.

Του πιάνει λοιπόν κουβέντα για την κυβέρνηση, για τα επιτόκια, το χρηματιστήριο, την τιμή της βενζίνης κοκ. Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν επιδόρπιο ο κύριος που καθόταν απέναντι του τού λέει:

- Είναι πάρα πολύ μεγάλη μου τιμή να σας έχω απέναντι μου κύριε Αϊνστάιν.

- Δική μου η τιμή κύριε, τι IQ έχετε

- 50.

Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για τον fame story, τη φάρμα, τον Τριανταφυλλόπουλο, τον Ευαγγελάτο και δε συμμαζεύεται. Καθώς έπιναν καφέ, τον πλησιάζει ένας κύριος και του λέει με τη σειρά του.

- Πολύ μεγάλη μας τιμή κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε σήμερα μαζί μας.

- Δική μου η τιμή. Ποιο το IQ σας

- 10.

Κι ο Αϊνστάιν απαντάει:

- Πώς πάει ο Ολυμπιακός;
KOREI4REAL_KK
KOREI4REAL_KK
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 214
Join date : 2008-04-28

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:39 pm

Για να κάνεις ευτυχισμένη μια γυναίκα αρκεί να είσαι:

1. φίλος

2. σύντροφος

3. εραστής

4. αδελφός

5. πατέρας

6. δάσκαλος

7. εκπαιδευτής

8. μάγειρας

9. μαραγκός

10. υδραυλικός

11. μηχανικός

12. διακοσμητής εσωτερικών χώρων

13. στιλίστας

14. σεξολόγος

15. γυναικολόγος/μαιευτήρας

16. ψυχολόγος

18. ψυχίατρος

19. θεραπευτής

20. τολμηρός

21. τακτικός

22. καλός πατέρας

23. πολύ καθαρός

24. συμπαθητικός

25. αθλητικός

26. στοργικός

27. προσεκτικός

28. ιππότης

29. έξυπνος

30. οραματιστής

31. δημιουργικός

32. γλυκός

33. δυνατός

34. κατανοητικός

35. ανεκτικός

36. ευσυνείδητος

37. φιλόδοξος

38. ικανός

39. θαρραλέος

40. αποφασιστικός

41. έμπιστος

42. γεμάτος σεβασμό

43. παθιασμένος

44. αβρόφρων

45. πολύ πλούσιος

46. να αγαπάς τις αγορές

47. να μη ν γκρινιάζεις

48. να μην της είσαι βάρος

49. να μην κοιτάζεις άλλες

Ταυτόχρονα θα πρέπει να προσέξεις πολύ να

50. μην είσαι ζηλιάρης αλλά ούτε και αδιάφορος

51. να τα πηγαίνεις καλά με την οικογένειά της αλλά να μην αφιερώνεις στην τελευταία περισσότερο χρόνο απ' ό,τι σε αυτή.

52. να της αφήνεις το ν χώρο της αλλά να δείχνεις ανήσυχος για το πού πηγαίνει.

Είναι επίσης πάρα πολύ σημαντικό:

53. να μην ξεχνάς ημερομηνίες: -επετείων (γάμου, αρραβώνων, πρώτης συνάντησης...) -πτυχίου (αν υπάρχει) -ονομαστικής εορτής (αν υπάρχει) -τελευταίας περιόδου

Δυστυχώς ακόμη κι αν ανταποκρίνεσαι πλήρως στις παραπάνω απαιτήσεις, κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί 100% πως θα την κάνεις ευτυχισμένη,

διότι μπορεί να αισθανθεί φυλακισμένη σε ένα βίο αποπνικτικής τελειότητας από τον οποίο να θελήσει να απελευθερωθεί δραπετεύοντας με το πρώτο κωλόπαιδο που θα παρουσιασθεί μπροστά της.

Ίσως γι' αυτό ο Θεός (μεγάλη η Χάρη Του) είπε: "αγάπα την" αλλά δεν είπε "κατανόησέ την".

Πώς θα κάνεις ευτυχισμένο έναν άνδρα:

1. κάθισέ του.

2. μη του τα πρήζεις
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:39 pm

Ήταν ένας επιχειρηματίας, πάμπλουτος. Κάποια στιγμή, του τυχαίνει μια στραβή και χάνει τα πάντα. Απελπισμένος, πηγαίνει σε μια γέφυρα με σκοπό να βάλει τέρμα στη ζωή του. Εκεί που είναι έτοιμος να πέσει στο κενό, τον αρπάζει ένα χέρι και τον τραβάει. Εκνευρισμένος, κοιτάζει πίσω του και βλέπει ένα γέρο.

- Παιδί μου, λέει ο γέρος. Τι είναι αυτό που πας να κάνεις; Τρελάθηκες;

- Τι θες ρε γέρο; Παράτα μας.

- Παιδί μου, ξέρεις ποιος είμαι εγώ; Ο Αϊ-Βασίλης. Ίσως μπορώ να σε βοηθήσω!

- Ασε με, ρε Αϊ-Βασίλη! Είχα λεφτά, είχα αμάξια, γκόμενες! Τώρα δεν έχω τίποτα.

- Και γι αυτό ανησυχείς; του λέει ο Αϊ-Βασίλης. Αύριο, στις 10 το βράδυ, κάτω από αυτή τη γέφυρα θα σε περιμένει μια κόκκινη Ρολς-Ρόυς, όλη δική σου.

Χαρά ο επιχειρηματίας:

- Αχ, Αϊ-Βασίλη μου, να σε φιλήσω!

Ματς - μουτς, ξαναμελαγχολεί.

- Τι είναι τώρα; ρωτάει ο Αϊ - Βασίλης.

- Αχ, Αϊ-Βασίλη μου, είχα αμάξι, αλλά είχα και γκόμενες! Πέντε πέντε τις έβγαζα.

- Γι αυτό ανησυχείς; Αύριο, μέσα στη Ρολς-Ρόυς θα είναι και έξι γκόμενες, όλες δικές σου.

Τρελαίνετε ο επιχειρηματίας, αγκαλιές, φιλιά κλπ. μα ξαναμελαγχολεί.

- Τι έπαθες πάλι; ρωτάει ο Αϊ-Βασίλης.

- Αχ, Αϊ-Βασίλη μου. Είχα αμάξι, είχα γκόμενες, αλλά είχα και λεφτά. Τα πετούσα στο δρόμο, τα έδινα δεξιά κι αριστερά. Τώρα είμαι άφραγκος!

- Μην κάνεις έτσι, του λέει ο Αϊ-Βασίλης. Αύριο, μέσα στο αμάξι, η πιο ξανθιά από τις έξι γκόμενες θα κρατάει μια βαλίτσα με 90 τρις, όλα δικά σου!

Πετάει ο επιχειρηματίας!

- Αχ, Αϊ-Βασίλη μου, πώς θα στο ξεπληρώσω!!!

- Να μου πάρεις μια π*πα.

Κόκαλο ο επιχειρηματίας.

- Εντάξει, Αϊ-Βασίλη μου, τόσα έκανες για μένα. Είναι το ελάχιστο που μπορώ να κάνω.

Φεύγουν μαζί, πηγαίνουν σε ένα μοτέλ, νοικιάζουν ένα δωμάτιο, μπαίνουν μέσα, τα κατεβάζει ο Αϊ-Βασίλης, ξεκινάει τη δουλειά του ο επιχειρηματίας.

Ενώ γίνεται ότι γίνεται, ρωτάει ο Αϊ-Βασίλης:

- Πώς σε λένε νεαρέ μου;

- Αλέξη, απαντάει εκείνος και συνεχίζει.

- Και τι δουλειά είπαμε ότι κάνεις Αλέξη;

- Επιχειρηματίας, και συνεχίζει.

Μετά από μια παύση, ρωτάει ξανά ο Αϊ-Βασίλης:

- Πόσο χρονών είσαι Αλέξη;

- Τριάντα πέντε.

- Καλά, ρε Αλέξη! Είσαι τριάντα πέντε χρονών και ακόμα πιστεύεις ότι υπάρχει Αϊ-Βασίλης;
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:40 pm

Ηταν μια κυρία που είχε ένα πολύ ασχημο παιδάκι και ήθελε να ταξιδέψει με το τρένο. Πάει στην πρώτη θέση (Α' θεση) με το μωρό στην αγκαλιά αλλά όλοι γύρω της την χλεύαζαν για την ασχήμια του

παιδιού της. Αναγκάζεται να φύγει από την Α θέση και πάει στην Β' θεση. Και εκεί το ίδιο. Η ίδια αντιμετώπιση, χλευάσματα κοιροιδεματα κλπ..

Σκεφτεται η κυρία τι κόσμος είναι αυτός και πάει στην τρίτη θέση με τους τσιγκάνους και τους γύφτους. Εκεί δεν είχε τέτοια αντιμετώπιση.

Σκέφτεται η κυρία οι απλοί άνθρωποι του λαού είναι πιό ευγενικοί και μπορούν να συμπονάνε πιο εύκολα. Όλα κυλούσαν καλά και μια στιγμή την πλησιάζει ένας τσιγγάνος και την ρώτάει:

- Κυρία τέλει καρπούζι;

- Όχι ευχαριστώ

- Κυρία τέλει ροδάκινο;

- Όχι ευχαριστώ

- Το μαϊμού τέλει μπανάνα;
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:43 pm

Μια φορά, ήταν ένας Κρητικός που έδωσε εξετάσεις και πέρασε στο πανεπιστήμιο της Αθήνας. Ο πατέρας του, για να τον συγχαρεί, του αγόρασε ένα μεγάλο κρητικό μαχαίρι. Το πήρε λοιπόν μαζί του, όμως μετά από κάμποσο καιρό το πούλησε.

Μια μέρα, ανέβηκε ο πατέρας του στην Αθήνα και του ζήτησε να του δώσει λίγο το μαχαίρι. Και εκείνος του εξήγησε:

- Δεν το `χω, το πούλησα.

- Γιάντα ωρέ; Τον ρώτησε ο πατέρας του.

- Για να πάρω αυτό το ρολόι, πατέρα... Έχει χρονόμετρο, ξυπνητήρι, είναι αδιάβροχο...

- Και αν ωρέ κοπέλι, σου πει κανένας 'γαμώ τση μάνας σου το μουνί, ιντα θα του πεις; Δύο παρά τέταρτο;
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:43 pm

Πάει ο Μπάμπης στα μπουζούκια και βλέπει τον Κόκκαλη.

Τον πλησιάζει και του λέει:

- Κύριε Κόκκαλη, θέλω να μου κάνετε μια μεγάλη χάρη. Να, περιμένω την κοπέλα μου

και θα ήθελα να την εντυπωσιάσω. Μπορείτε όταν έρθει να περάσετε μπροστά από το τραπέζι μας και να μου πείτε: - Γεια σου ρε Μπάμπη παλιόφιλε μου;

- Aσε μας ρε φίλε. Και που σε ξέρω εγώ;

- Έχετε δίκιο Κύριε Κόκκαλη. Δεν με ξέρετε, μια εξυπηρέτηση θέλω ο φτωχός.

Δεν σας κοστίζει τίποτα και για μένα σημαίνει πολλά. Η κοπέλα μου θα με πάρει από καλό μάτι για τις γνωριμίες που έχω. Αφού τον έπρηξε ο Μπάμπης τελικά ο κος Κόκκαλης ενέδωσε...

- Ωραία, θα σου κάνω τη χάρη. Κάτσε στο τραπέζι σου και όταν έρθει, μετά από λίγο θα περάσω.

- Χίλια ευχαριστώ κύριε Κόκκαλη! Με σώζετε!

Κάθεται λοιπόν ο Μπάμπης και λίγο αργότερα έρχεται και η κοπέλα του.

Τους πλησιάζει ο Σωκράτης και λέει:

-Γεια σου ρε Μπάμπη! Τι κάνεις φίλε μου;

- Αϊ γαμήσου ρε μαλάκα, πάλι δανεικά θέλεις;
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:44 pm

Πάει ένας Αλβανός στο περίπτερο και λέει στον περιπτερά:

- "Παγωτό κεράσι;", λέει ο Αλβανός.

- "Ανοιξε το ψυγείο και πάρε", του λεει ο περιπτεράς.

- "Α, ευχαριστώ πολύ. Την επόμενη φορά θα κεράσι εγώ!", απαντά ο Αλβανός!
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:45 pm

Κυριακάτικο πρωινό στην κουζίνα και η σύζυγος τηγανίζει αυγά. Ο σύζυγος, αγουροξυπνημένος, ετοιμάζει τον καφέ, πίνει μια γουλιά και μετά πάει και στέκεται ακριβώς δίπλα από την σύζυγο, παρατηρώντας προσεκτικά τα αυγά. Πίνει άλλη μια γουλιά καφέ.... και αρχίζει να φωνάζει πανικόβλητος:

"Πρόσεχε...ΠΡΟΣΕΧΕ! Βάλε κι άλλο βούτυρο! Θεούλη μου! Έχεις βάλει πολλά μαζί στο τηγάνι! ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ! Γύρνα τα. Γύρνα τα ΤΩΡΑ! Χρειάζονται κι άλλο βούτυρο. Μα πού θα βρούμε κι άλλο ΒΟΥΤΥΡΟ; Ωραία... Μη, ΠΡΟΣΕΧΕ, θα σου ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ! Προσεχτικά... ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ! Σου είπα ΠΡΟΣΕΧΕ! Ποτέ δεν μ'ακούς εμένα... ΠΟΤΕ! Γρήγορα! Γύρνα τα ΓΡΗΓΟΡΑ! Είσαι τρελή; Τα έχεις παίξει; Μην ξεχάσεις να τα αλατίσεις, όλο το ξεχνάς το αλάτι. Βάλε αλάτι. ΑΛΑΤΙ! ΒΑΛΕ ΑΛΑΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ!"

Η γυναίκα έχει μείνει αποσβολωμένη. "Τι έπαθες άνθρωπε μου; Τι φωνάζεις μέσα στο αυτί μου;"

Ο σύζυγος ξαφνικά ηρεμεί τελείως και απαντάει...

"Ήθελα να σου δείξω πώς είναι να σε έχω συνοδηγό όταν οδηγάω."
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:48 pm

Ο Ηρακλής, η Χιονάτη και ο Κουασιμόδος συζητούν για τη φήμη που έχει ο καθένας.

- Είμαι ο δυνατότερος άντρας στον κόσμο, περηφανεύεται ο Ηρακλής.

- Είμαι η ομορφότερη γυναίκα στον κόσμο, περηφανεύεται η Χιονάτη.

- Είμαι ο ασχημότερος άντρας στον κόσμο, περηφανεύεται ο Κουασιμόδος, αλλά δεν θα ήταν καλύτερα να το έχουμε αυτό και εγγράφως;

Οι 3 μυθικοί ήρωες απευθύνονται στην αρμόδια επιτροπή και κανονίζουν να περάσουν από εξέταση για την έκδοση του πιστοποιητικού.

Πρώτος εξετάζεται ο Ηρακλής ο οποίος επιστρέφει μετά από λίγη ώρα φανερά ικανοποιημένος.

-Έχω εδώ το αποδεικτικό έγγραφο για το ότι είμαι ο δυνατότερος άντρας στον κόσμο, δηλώνει.

Μετά έρχεται η σειρά της Χιονάτης:

Η Χιονάτη επιστρέφει μετά από λίγη ώρα λάμποντας από ευτυχία:

-Πήρα το πιστοποιητικό της ομορφότερης καλλονής του κόσμου, λέει χαμογελώντας.

Τελευταίος πηγαίνει ο Κουασιμόδος. Περνάνε 2, 3, 4 ώρες και τελικά βγαίνει και αυτός, αλλά τσαντισμένος:

- Ρε παιδιά ποιος είναι αυτός ο Καραγκούνης;

SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:50 pm

Ήταν οι φοιτητές στο τελευταίο έτος του Φυσικού τμήματος και έδιναν το τελευταίο τους μάθημα προφορικά για να πάρουν πτυχίο.

Μπαίνει μέσα ο πρώτος και του λέει ο καθηγητής:

- Είσαι μέσα σε ένα τρένο, τρέχει με ταχύτητα 100 χλμ. την ώρα, υπάρχει αέρας αντίθετος με ταχύτητα 10 χλμ. την ώρα και ξαφνικά εσύ ζεσταίνεσαι.

- Τι θα κάνεις;

- Θα ανοίξω το παράθυρο, λέει αυτός.

- Μπράβο! του λέει ο καθηγητής. Πόση ταχύτητα κόβει το τρένο; Ποιές και πόσες είναι οι δυνάμεις που αντιδρούν πάνω στο παράθυρο;

- Δεν ξέρω, λέει ο φοιτητής.

- Κόβεσαι! λέει ο καθηγητής.

- Μπαίνει μέσα ο δεύτερος και ξανά η ίδια ιστορία με το τρένο, την ζέστη, το παράθυρο. Κόβεται και αυτός και η ιστορία συνεχίζεται ώσπου μπαίνει μέσα ο τελευταίος φοιτητής.

Του λέει ο καθηγητής:

- Είσαι μέσα σε ένα τρένο. Τρέχει με ταχύτητα 100χλμ την ώρα. Υπάρχει αέρας αντίθετος με ταχύτητα 10χλμ. την ώρα και ξαφνικά

εσύ ζεσταίνεσαι. Τι θα κάνεις;

- Τίποτε.

- Ζεσταίνεσαι πολύ, του λέει ο καθηγητής.

- Ε. Άμα ζεσταίνομαι πολύ θα βγάλω το σακάκι μου, του λέει.

- Ρε φίλε ζεσταίνεσαι πάρα πολύ σου λέω. Είναι καλοκαίρι.

- Ε! Άμα ζεσταίνομαι τόσο πολύ κύριε καθηγητά θα βγάλω και το πουκάμισο μου.

- Ρε συ φίλε ζεσταίνεσαι πάρα πολύ. Είναι καλοκαίρι και 'χει 50 βαθμούς έξω. Eίναι καύσωνας, λέει νευριασμένος ο καθηγητής.

- Ε! Άμα είναι καύσωνας έξω και ζεσταίνομαι τόσο πολύ θα βγάλω και το παντελόνι μου, λέει απελπισμένος ο φοιτητής.

- Ε! Άμα βγάλεις το παντελόνι σου, στο ίδιο κουπέ είσαι με 2 αραπάδες και θα σε γαμήσουν του λέει ο καθηγητής.

- Ο φοιτητής αγανακτισμένος του λέει:

- Όλα κι όλα κύριε καθηγητά. Έχω έρθει 10 φορές εδώ και τις 10 με κόψατε. Ε! και όλο το τρένο να με γαμήσει εγώ εκείνο το ρημάδι το παράθυρο δεν το ανοίγω με τίποτα!
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:51 pm

Ποια είναι η διαφορά μεταξύ της πού....ς και του πορτοκαλιού;

Απάντηση:

Ε, φάε και κανα πορτοκάλι να μάθεις...

AXXAAXXAAXXAAXXAXAAXXAAXXAAXAXAXAXAXXAAXXAAXAXAXAXAXAXAXXAAXXAXAXAXAXA!!!!
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:53 pm

Ήταν καλοκαίρι στο δάσος έκανε τρομερή ζέστη και ο μέρμηγκας ήταν έξω καταϊδρωμένος και μάζευε ξύλα... Εκεί που μάζευε ξύλα ακούει ένα

φρενάρισμα ιιιιιιι.... γυρνάει και τι να δει! Ο τζίτζικας μέσα σε ένα MERCEDES CABRIO SL500 με δύο θεογκόμενες! "Έλα ρε άτομο τι κάθεσαι και κάνεις εδώ και μαζεύεις ξύλα;;;;" του λέει ο τζίτζικας... "Αδερφέ, χειμώνας έρχεται και μαζεύω προμήθειες για το τζάκι." "Καλά τρελός είσαι ρε... πάμε εδώ στην παραλία να κάνουμε το μπανάκι μας, έχω και τα δύο μωρά μαζί ... κοίτα πως σε κοιτάνε ρεεεε... χαζός είσαι που θα κάτσεις να μαζέψεις ξύλα... Παραλία, Μπανάκι, BEACHBAR και σφηνάκια... "Όχι ρε φίλε δεν μπορώ έχω δουλειά ακόμα ..." "Καλά ρε φιλαράκι δεν πειράζει τα λέμε ... να ξέρεις εσύ χάνεις!!!" Φεύγει ο τζίτζικας, αναστενάζει ο μέρμηγκας και συνεχίζει το κουβάλημα... Περνάνε κάνα δυο βδομάδες εκεί που ήταν ο μέρμηγκας πάλι στο δάσος και μάζευε τροφή (ντάλα ο ήλιος) σκάει μύτη το γνωστό φρενάρισμα .... ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙιιιιιιιι .... Γυρνάει ο μέρμηγκας με βαριά καρδιά και τι βλέπει... Ο γνωστός τζίτζικας με ένα JEEP 4x4 GRAND CHEROKEE και από πίσω κοτσαδούρα με ένα κότερο 20 μέτρα!!!! Πάνω στο κότερο 10 θεογκόμενες 2μετρες να τον χαιρετάνε!!! "ΦΙΛΑΡΑΚΙ!!!" φωνάζει ο τζίτζικας "Καλημέρα ... " του απαντάει ο μέρμηγκας με ξεψυχισμένη φωνή! "Άντε, παράτα το κουβάλημα και ανέβα στο εργαλείο μαζί με τα κορίτσια! πάμε ΜΥΚΟΝΟ τριήμερο!" "... εεεεε... ξέρεις έρχεται χειμώνας και αν δεν μαζέψω τροφή θα πεινάσουμε..." "ΡΕΕΕ ΔΕΝ ΠΑΣ ΚΑΛΑ!!! Μαζεύεις από βδομάδα τροφή ! καβάλα να φύγουμε. Τα κορίτσια σε περιμένουν πώς και πως! κοίτα κορμιά κοίτα ρεεε πως σε κοιτάνε!!!!!" "...όχι ρε φίλε δεν μπορώ" "ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ!!!! ΧΑΖΟΣ τι να σου πω ....." του λέει ο τζίτζικας και βάζει μπρος και την κάνει... Περνάει το καλοκαίρι, περνάει το φθινόπωρο και έρχεται ο χειμώνας. Έξω έχει 2 μέτρα χιόνι και ο μέρμηγκας είναι αραχτός στην πολυθρόνα δίπλα στο τζάκι... χαζεύει τηλεόραση "Πρωινό Καφέ" και πίνει το τσαγάκι του χαλαρός.... Ξαφνικά χτυπάει η πόρτα "ΤΑΚ ΤΑΚ ΤΑΚ" και ακούει μια φωνή "ΦΙΛΑΡΑΚΙΙΙΙΙΙΙ" Σηκώνεται αργά αργά και πάει στην πόρτα... ανοίγει την πόρτα και κοντεύει να πάθει έμφραγμα!

Ο Τζίτζικας με στολή Χιονοδρόμου κασκολάκι και γυαλιά να του χαμογελάει και πίσω του το γνωστό JEEP με αλυσίδες και από πάνω φορτωμένο με πέδιλα του σκι! μέσα στο JEEP δυο ξανθές μοντέλες να του χαμογελάνε! "Έχεις 10 λεπτά καιρό να ετοιμαστείς και να κατέβεις να φύγουμε! έχω κλείσει ΣΑΛΕ στον ΠΑΡΝΑΣΣΟ και θα πάμε για σκι με τα κορίτσια ... άντε κατέβα!" ... Άφωνος ο μέρμηγκας έχει καταπιεί τη γλώσσα και έχει μείνει με ανοικτό το στόμα ... "Άντε ρε μη χαζεύεις... ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ Γρήγορα!!! Τα κορίτσια ανυπομονούν να σε γνωρίσουν!!!!" "Εεεε, Φίλε μου τζίτζικα δυστυχώς δεν μπορώ να έρθω σήμερα μαζί σου αλλά σε παρακαλώ πολύ κάνε μου μια χάρη! Αν εκεί πάνω στο βουνό δεις τον ΑΙΣΩΠΟ! Πες του ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ!!!"
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:53 pm

Μια φορά πηγαίνει ένας τύπος σ' ένα μπαρ.

-Κατάστημαααα, φωνάζει.

-Ορίστε κύριε.

-Βάλε μου ένα διπλό ουϊσκι πρίν αρχίσουμε.

-Αμέσως. (του το δίνει).Το πίνει σε χρόνο ντε-τε.

-Μπάρμαν, βάλε μου άλλο ένα διπλό ουϊσκι πρίν αρχίσουμε.

Το παίρνει στα χέρια του και το κατεβάζει σαν νερό.Ενώ έχει αρχίσει να ζαλίζεται, φωνάζει:

-Παιδί, βάλε μου ακόμη ένα διπλό ουϊσκι πρίν αρχίσουμε. Το πίνει μονορούφι. Έχει ήδη μεθύσει, μπερδεύει τα λόγια του αλλά επιμένει:

-Βάλε ΧΙΚ βάλε άααλλο ένΧΙΚ άλλο ένα διπλό ουϊσκι πριν αρΧΙΚ αρχίσουμε.

Ο μπάρμαν βλέποντας ότι ο άνθρωπος είναι τύφλα λέει:

-Ρε φίλε, αφού είσαι πίτα. Πλήρωσε να πας σπίτι σου.

-Να τα μας, αρχίσαμε...
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:54 pm

Ήταν ένας γύφτος σε ένα μπαρ και με γυρισμένη την πλάτη στην πόρτα έπινε σφηνάκια. Ξαφνικά εμφανίζεται ένας Κινέζος από το πουθενά, πάει πίσω από το γύφτο και με μια κίνηση σωριάζει τον γύφτο στο πάτωμα. Τότε λέει ο Κινέζος στο μπάρμαν:

- Όταν ξυπνήσει το παιδί πες του ότι ήταν χτύπημα "Χιουιάου Ντιάου".

Την επόμενη μέρα ήταν πάλι ο γύφτος στο μπαρ, εμφανίζεται ο Κινέζος και με μία αστραπιαία κίνηση σωριάζει τον γύφτο στο πάτωμα. Λέει στο μπάρμαν:

- Όταν ξυπνήσει το παιδί πες του ότι ήταν χτύπημα "Σιανέι Λαμέι".

Κάθε μέρα συνέβαινε το ίδιο πράγμα μέχρι που ο γύφτος τσατίστηκε με αυτή την ιστορία και αποφάσισε να τη στήσει στο Κινέζο. Πράγματι ο Κινέζος φάνηκε την καθιερωμένη του ώρα, αλλά ο γύφτος έλειπε. Αποφάσισε να πιεί σφηνάκια και κάθισε στη θέση που καθόταν συνήθως ο γύφτος. Ξαφνικά από το πουθενά εμφανίζεται ο γύφτος και με μια κίνηση σωριάζει τον Κινέζο στο πάτωμα. Τότε λέει στον μπάρμαν:

- Όταν ξυπνήσει το παιντί, πες του ότι ήταν χτύπημα "Προφυλακτήρα Datsun".
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:55 pm

Πάει ένας τύπος σε ένα μπαρ, και λέει στο μπάρμαν:

- Βάζεις στοίχημα 50 χιλιάδες ότι θα πετάξω αυτό το κέρμα θα χτυπήσει στο ταβάνι, στη λάμπα, θα σκάσει στη καράφλα αυτού εκεί του τύπου και θα μπει στο ποτήρι;

Σκεφτεται ο μπάρμαν και αφού του φάνηκε αδύνατο δέχτηκε.

Πετάει ο τύπος το κέρμα και τσουπ μπήκε στο ποτήρι όπως ακριβώς το περιέγραψε.

Αφωνος ο μπάρμαν του δίνει τα λεφτά.

Υστερα από λίγο έρχεται πάλι ο τύπος και του ξαναλέει:

- Βάζεις 100 χιλ. στοίχημα ότι θα φτύσω το φιστίκι θα χτυπήσει στο καθρέφτη, θα σκάσει στο μπουκάλι με το ουίσκι, μετά στο πάτωμα και με ένα τακουνάκι θα το βάλω στο ποτό εκείνου του κύριου;

Σκέφτεται 5 λεπτά ο μπάρμαν και αποφασισμένος να πάρει πίσω τα λεφτά του δέχεται.

Φτυνει το φυστίκι ο τύπος και κάνει ότι ακριβώς είχε πει. Ο μπάρμαν τρελάθηκε και ήθελε κάπως να κερδίσει τα λεφτά του.

Δε περνάνε 5 λεπτά και να σου πάλι ο τύπος.

- Βάζεις στοίχημα για 200 χιλ. ότι θα κατουρήσω από 5 μέτρα μακριά και θα μπουν όλα στο ποτήρι μου χωρίς να χυθεί ούτε σταγόνα έξω;

Τι να κάνει ο μπάρμαν και θέλοντας τα λεφτά του δέχεται.

Παει πίσω ο τύπος αρχίζει να κατουράει αλλά μόνο το ποτήρι δε πετυχαίνει. Κάνει το μπαρ πουτάνα γεμίζει το μπάρμαν κάτουρα αλλά αυτός γελάει συνέχεια για την εκδίκηση που παίρνει και τα λεφτά που κερδίζει.

Αφου τελειώνει ο τύπος και έχοντας γεμίσει το μπαρ κάτουρα πλησιάζει ατάραχος και του δίνει τα λεφτά.

Τα παίρνει ο μπάρμαν όλο χαρά και του λέει απορημένος:

- Μα καλά εσύ μόλις έχασες τόσα λεφτά και δε σε νοιάζει καθόλου; Σε βλέπω τελείως ήρεμο!

Τοτε γυρνάει ο τύπος και του λέει:

- Βλέπεις εκεί στη γωνιά το τύπο που κλαίει;

- Ναι, απαντάει ο μπάρμαν

- Ε, είχαμε βάλει στοίχημα 500 χιλιάδες ότι εγώ θα σου κατουράω το μπαρ και συ θα γελάς!!!
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:56 pm

Ενας αυστραλός πάει στην Αγγλια να πιάσει δουλειά σε ένα εμπορικό κέντρο...

Τον ρωτάει ο διευθυντής του εμπορικού: Έχεις ξαναδουλέψει σε τέτοια δουλεια;

Υπαλληλος: Ναι φυσικα, εργαζόμουν στο Marks & Spencer στην Αυστραλία..!

Δ/ντης: ΟΚ, για να δούμε πόσο καλός εισαι, πήγαινε σήμερα μέχρι της 20.00 κάτω να δούμε τι "ψάρια πιάνεις".

Υπαλλ.: "ΟΚ, ευχαριστώ πολύ, δεν θα σας απογοητεύσω.." του λέει και πάει κάτω...

Πλησιάζει ένα πελάτη που κοίταγε κάτι αγγίστρια και του λέει:

Υπαλλ.: Πολύ καλό αγγίστρι αυτό κύριε, αλλά είναι για πολύ μικρά ψαράκια.. Να αυτό είναι ό,τι πρέπει.! (και του δείχνει ένα μεγαλύτερο)

Πελάτης: Σας ευχαριστω πολύ!

Υπαλλ.: Ναι, αλλά αυτό το αγκίστρι θέλει και το κατάλληλο καλάμι! Να αυτό που είναι και πιο μεγάλο και πιο ανθεκτικό!

Ο υπάλληλος συνεχίζει...

Υπαλλ.: Με αυτό το καλάμι που πήρατε ειναι καλό να ψαρεύετε στα ανοιχτά... έχετε βάρκα;

Πελάτης: Οχι, δεν έχω...

Υπαλλ.: Δεν πειράζει καθόλου, έλατε μαζί μου να πάμε να διαλέξετε μια βαρκούλα...

Του πουλάει κι ένα ζόντιακ...!

Υπαλλ.: Αγαπητέ μου κύριε, του λέει, υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα. Πώς θα μεταφέρετε την βάρκα σας;

Πελατης: Εμ, ελα ντε!

Υπαλλ.: Μην ανυσηχείτε καθόλου, θα πάμε εδώ δίπλα να πάρουμε ενα τζιπάκι 4Χ4 για να είστε άνετος, ΟΚ;

Πελάτης: ΟΚ! του λέει ο πελάτης και αφού ευχαριστεί τον υπάλληλο, φεύγει με το τζιπάκι του καταχαρούμενος!

Με αυτά και μ'αυτά πέρασε η ώρα και κατέβηκε ο Δ/ντης να δει πώς πήγε ο υπάλληλος!

Δ/ντης: Πώς τα πήγαμε σήμερα, του λέει, πόσες πωλήσεις κάναμε?

Ο υπάλληλος του απαντάει!

Υπαλλ.: Μια κ. Διευθυντά!

Ο Δ/ντης εξαγριωμένος:

Δ/ντης.: ΜΟΝΟ ΜΙΑ, ΜΟΝΟ ΜΙΑ..!!!!! ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ! ΣΕ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΙΣΑΙ, ΜΟΝΟ ΜΙΑ! ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΙ ΤΙΡΟ ΕΙΧΕ ΑΥΤΗ Η ΠΩΛΗΣΗ?

Υπαλλ.: 96.000 ευρώ, του λέει!

Δ/ντης.: (απορημένος) ΠΟΣΟ????? πώς έγινε αυτό;

...και ο υπάλληλος άρχισε να του εξηγεί τα παραπάνω...

Δ/ντης.: (Αρκετααα ήρεμος αυτή τη φορά του λέει) Μπράβο πωληταρά μου εσύ, και να σκεφτείς ότι ήρθε να πάρει ένα αγκίστρι...

Υπαλλ.: (διακόπτει) όχι, όχι, δεν ήρθε για αγκίστρι...

Δ/ντης: (Ξανά απορημένος) Δεν ήρθε για αγκίστρι, τότε τι ήθελε;

Υπαλλ.: Σερβιέτες, ήρθε να πάρει για την γυναίκα του, και του λέω: ΔΕ Γ.ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕ Γ.ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΑΣ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ;
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:57 pm

Ένας τύπος σε ένα μπαρ έχει πιει δύο μπύρες και ο μπάρμαν του λέει ότι χρωστάει 6 ευρώ.

- "Μα σε πλήρωσα ήδη" του απαντάει αυτός, "δεν το θυμάσαι;".

Ο μπάρμαν μπερδεμένος τον αφήνει να φύγει.

Βγαίνοντας ο τύπος, βλέπει ένα φίλο του και τον πληροφορεί ότι ο μπάρμαν σε αυτό το μπαρ δεν θυμάται αν ο πελάτης τον πληρώνει.

Μπαίνει και αυτός μέσα και αφού πίνει τρία ποτά, κάνει το ίδιο κόλπο.

- "Καλά αφού λες ότι πλήρωσες, έτσι θα είναι, λάθος μου", λέει ο μπάρμαν.

Βγαίνοντας και αυτός συναντάει έναν γνωστό του και του εξηγεί πώς να πιει δωρεάν. Μπαίνει και ο τρίτος μέσα, παραγγέλνει και πίνει.

Ο μπάρμαν έχει ψιλομυριστεί τη δουλειά, οπότε σκύβει και λέει στον τύπο:

- "Σήμερα έγινε κάτι παράξενο, δυο τύποι μπήκαν μέσα, ήπιαν και δεν πληρώσανε. Τον επόμενο που θα προσπαθήσει να κάνει το ίδιο, θα τον μπουζουριάσω στο ξύλο".

Τον διακόπτει όμως ο άλλος:

- "Κοίτα φιλαράκο, δε με ενδιαφέρουν τα προβλήματά σου. Δώσε μου τώρα τα ρέστα μου γιατί έχω αργήσει".
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:57 pm

Ένας Έλληνας ένας Αλβανός ένας Αμερικανός και ένας Γάλλος είναι στον πύργο του Αιφελ. Ο Αμερικάνος πάνω στο κέφι βγάζει ένα μάτσο δολάρια και τα πετάει κάτω λέγοντας:

- "Εχουμε πολλά στην Αμερική και τα πετάμε".

Ο Γάλλος παίρνει ένα κασόνι με σαμπάνιες και τις χύνει όλες λέγοντας:

- "Στη Γαλλία έχουμε πολλές και τις πετάμε."

Γυρίζει τότε ο Αλβανός και λέει στον Έλληνα:

- "Δεν φαντάζομαι να κάνεις καμιά βλακεία;"
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:58 pm

Στο δικαστήριο ξεκινάει μία υπόθεση βιασμού. Λέει ο δικαστής:

- Για πέστε μας λοιπόν γιατί βιάσατε τη δεσποινίς και το παραδέχεστε κι όλας;

Λάκης:

- Κύριε δικαστά εγώ την πήγαινα βόλτα με τη βάρκα. Πριν ξεκινήσουμε τη βόλτα μας, ήταν ένας κουκουράς. Τη ρωτάω: "Λίτσα θες κουλούρι;" "Όχι δε θέλω", μου απαντάει. Την ξαναρωτάω: "Λίτσα θες κουλούρι;" "Όχι δε θέλω", μου απαντάει. "Σίγουρα δε θες κουλούρι"; "Σίγουρα, πάμε".

Ξεκινάμε τη βαρκάδα μας. Μετά από ένα τέταρτο τι μου λέει κύριε δικαστά; "Λάκη θέλω κουλούρι!" Ε... τη γαμάς ή δε τη γαμάς κύριε δικαστά;;;
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:58 pm

Σε ένα δρόμο διπλής κατευθύνσεως τρακάρουν δύο αμάξια (μετωπικά). Βγαίνει ο ένας οδηγός τσατισμένος και λέει στον άλλο οδηγό:

- Ρε συ στραβομάρα έχεις;

Και απαντά ο άλλος:

- Γιατι ρε φίλε δεν σε πέτυχα;
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:59 pm

Ήταν ένα παιδάκι το οποίο γεννήθηκε χωρίς αρχίδια. Καθώς μεγάλωνε άρχισε να νιώθει μειονεκτικά απέναντι στους άλλους που είχαν αρχίδια και έτσι το έριξε στο διάβασμα. Τελείωσε το σχολείο με τους καλύτερους βαθμούς, σπούδασε στα καλύτερα Πανεπιστήμια και έκανε τα καλύτερα μεταπτυχιακά στο εξωτερικό. Γύρισε λοιπόν στην Ελλάδα και έψαχνε για δουλειά. Πήγε σε μία από τις καλύτερες εταιρίες στον τομέα του για συνέντευξη. Τα πήγε τέλεια. Τότε τον ρωτάει το αφεντικό:

- Όλα εντάξει, αλλά πριν πω το ok δεν πιστεύω να έχεις καμία αναπηρία ή οτιδήποτε;

Αυτός απάντησε ότι το μόνο πρόβλημα που έχει είναι ότι δεν έχει αρχίδια. Τότε το αφεντικό του είπε ότι λυπάται αλλά δεν μπορεί να τον προσλάβει.

Αυτό συνεχιζόταν σε όλες τις εταιρίες που έκανε αίτηση... Ήταν ευχαριστημένοι όλοι με τις γνώσεις του αλλά όταν άκουγαν ότι δεν έχει αρχίδια, δεν του έδιναν τη δουλειά. Κάποια στιγμή με τα πολλά, κατέληξε να κάνει αίτηση και στο ΙΚΑ. Πήγε λοιπόν, έκανε συνέντευξη και ο διευθυντής ήταν πολύ ευχαριστημένος και του είπε ότι ξεκινά δουλειά από Δευτέρα. Τότε ο φίλος μας του λέει:

- Πρέπει να σας πω όμως κάτι. Ξέρετε... δεν έχω αρχίδια.

Και το αφεντικό λέει λοιπόν:

- Αυτό δε με νοιάζει και δεν παίζει κανένα ρόλο. Οι γνώσεις σου είναι πολλές και καλές και αυτό είναι που μετράει. Λοιπόν, θα έρθεις τη Δευτέρα στις 11:00.

Τότε ο τυπάκος ρωτάει απορημένος:

- Καλά, όλος ο κόσμος πάει στη δουλειά 8:00 το πρωί, εγώ γιατί να έρθω στις 11:00;

- Εμείς εδώ στο ΙΚΑ 8 με 11 ξύνουμε τα αρχίδια μας, εσύ τι θα κάνεις;
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  SpyRoZz Wed May 21, 2008 9:59 pm

Τι είδε η Στρουμφίτα όταν μπήκε στο ποτάμι που έκαναν μπάνιο τα στρουμφάκια;



Πούτσες μπλε.
SpyRoZz
SpyRoZz
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 172
Join date : 2008-04-19
Age : 36
Location : Athens

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  KOREI4REAL_KK Wed May 21, 2008 10:47 pm

Το αγοράκι έσπρωχνε με πολύ κόπο στον ανήφορο ένα βαρύ καρότσι. Η δουλειά ήταν πολύ κοπιαστική, γι` αυτό κάποιος περαστικός το λυπήθηκε και το βοήθησε ν` ανεβάσει το καρότσι μέχρι το τέρμα της ανηφοριάς. Εκεί σταμάτησε αγανακτισμένος και λέει στο παιδί:
- "Δεν λες στα αφεντικά σου ότι είναι ντροπή να σε βάζουν να κάνεις τέτοιες δουλειές."
- "Τους το είπα κύριε."
- "Λοιπόν, τι σου απάντησαν."
- "Τράβα μικρέ και κάποιο κορόιδο θα βρεθεί να σε βοηθήσει."
KOREI4REAL_KK
KOREI4REAL_KK
Making Some Progress
Making Some Progress

Posts : 214
Join date : 2008-04-28

Back to top Go down

anekdota... Empty Re: anekdota...

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum